Jak prawidłowo stosować?

Zwykle stosuje się 1-2 tabletki dziennie na około pół godziny przed snem, popijając niewielką ilością wody. Indywidualnie, czas stosowania przed planowanym zasypianiem można zwiększać nawet do 1 godziny. W celu osiągnięcia pozytywnych efektów preparat należy stosować przynajmniej przez 2 tygodnie. W przypadku potrzeby odprężenia oraz uspokojenia w ciągu dnia, można stosować 1-2 tabletki rano lub w południe przed jedzeniem, jednakże nie przed czynnościami wymagającymi zwiększonej koncentracji.

Substancje zawarte w preparacie nie powodują uzależnienia a okres używania nie jest ograniczony jak w przypadku większości leków, gdzie zalecany okres przyjmowania wynosi maksymalnie 4-6 tygodni (bez przerwy).

Na co należy zwracać uwagę podczas stosowania preparatu?

Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i matek karmiących oraz dzieci do lat 12. Substancje zawarte w preparacie nie wywołują uzależnienia ani objawów abstynencji po zakończeniu stosowania. Preparat można stosować długotrwale, ale występujące ciągłe zaburzenia snu należy skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować preparatu przed zamierzonym prowadzeniem pojazdu mechanicznego lub czynnościami wymagającymi zwiększonej uwagi. Jednoczesne używanie innych preparatów, w szczególności leków nasennych, należy skonsultować z lekarzem.

  • Benosen® zawiera wyciągi roślinne (L-teaninę oraz wyciąg z chmielu Humulus lupulus) – główne substancje aktywne zawarte w preparacie są pochodzenia naturalnego.
  • Substancje zawarte w preparacie nie powodują uzależnienia a okres używania nie jest ograniczony jak w przypadku leków syntetycznych, gdzie zalecany okres przyjmowania wynosi maksymalnie 4-6 tygodni (bez przerwy).
  • Benosen® może również być stosowany w stanach napięcia psychicznego, w sytuacjach stresowych oraz podczas długotrwałego pogorszenia nastroju.