Jak działa Benosen®?

foto

Benosen® to preparat zawierający dwie substancje aktywne: L-teaninę i wyciąg roślinny z chmielu (Humulus lupulus), który wykazuje działanie kojące na układ nerwowy. Dzięki temu przyczynia się do optymalnego odprężenia i wpływa na spokojny sen.

Benosen® przeznaczony jest do stosowania wieczorem, zwłaszcza podczas długookresowych stanów napięcia psychicznego, kiedy problemy ze snem występują ze wzmożoną częstotliwością.

Standaryzowany ekstrakt chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus) od wieków używany jest w medycynie ludowej i ma również działanie odprężające i korzystnie wpływa na sen.

Kompozycja preparatu Benosen® ma także korzystny wpływ na organizm w stanach napięcia nerwowego, przemęczenia, rozdrażnienia i irytacji, a także w sytuacjach stresowych i podczas dłuższego pogorszenia nastroju.

Benosen®działa w fazie ZASYPIANIA

W fazie zasypiania mózg wysyła tak zwane fale alfa, które są objawem odprężenia organizmu. Jest to niezbędne w celu uspokojenia czynności nerwowej przed snem.

Standaryzowany wyciąg z chmielu, w naturalny sposób wpływa na receptory mózgu odpowiedzialne za uspokojenie i procesy snu.

Benosen®działa w fazie SNU

Zawarta w preparacie kompozycja L-teaniny i standaryzowanego wyciągu z chmielu, który także ułatwia spokojny i głęboki sen, przyczynia się do redukcji nocnego budzenia się.

Benosen®działa w fazie PRZEBUDZENIA

Po przespanej nocy organizm jest zregenerowany i zrelaksowany. Poprawa jakości snu, zredukowanie nocnego budzenia się, sprawia, że sen staje się bardziej odświeżający. Substancje zawarte w preparacie Benosen® sprawiają, że po przebudzeniu organizm jest świeży i wypoczęty.